SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffeservis 5966184
nr 596 6184
Kaffeservis
3 delo. nysilver, 1930-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 31 augusti 2009
kl 17:48:47
31/8 10:12:40
350 kr
31/8 16:26:53
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.